+372 5047 210 info@aiatiim.ee

Puitaiad

Puitaiad – aiaehitus

Puitaiad on naturaalsed, loodussõbralikud ja sobivad hästi igasse keskkonda. Kaasaegsete vahenditega töödeldud ja korralikult hooldatud puitaed peab vastu pikki aastaid.

Valmistame nii horisontaalset puitaeda kui vertikaalset lippaeda. Valik oleneb nii Teie kui tellija soovidest ja mõnikord ka  kohaliku omavalitsuse nõuetest.

Puitaia materjalina võime kasutada:

– hööveldatud lauda

– hööveldamata lauda

– sügavimmutatud lauda ( rohekat või pruuni tooni laud).

Levinumad mõõdud on hööveldatud aialipil 18×95 mm ning hööveldamata aialipil 22×100 mm.

Horisontaalse põõnana kasutame höövelprussi 45×95 mm või hööveldamata prussi 50×100 mm.

Aialippe on võimalik valmistada erinevate ülaservadega, näiteks tavalise kandilise servaga, ümara, kolmnurkse või 45-kraadise kaldega ülaservaga.

Puitlippaia paigaldamisel jäetakse maapinna ja lippide vahele õhuvahe vähemalt 70-100 mm.

Lippide üleulatus horisontaalsetest põõnadest on 150-250 mm. Aialippide vahe on tavaliselt 18 – 20 mm.

Välitingimustes ohustavad puitu mitmed kahjustused. Sügavimmutatud puit on kaitstud nii hallituse, seente, putukate kui muude ohtude eest.

Surveimmutamise käigus viiakse kaitsevahend sügavale puidu struktuuri. Immutamiseks kasutatakse autoklaavset meetodit, kus kemikaal viiakse puitu vaakumi- ja survefaasist koosnevas immutustsüklis. Immutatava puidu niiskus peab olema alla 28%, et vesi ei takistaks immutusaine imendumist puitu.

Puidu immutamiseks kasutatakse Tanalith E puidukaitsevahendeid. Puidukaitsevahend on veepõhine puiduimmutuskemikaal, mis sisaldab vaseühendeid ja orgaanilisi biotsiide. Puidukaitsevahendiga immutatud puit on rohekas. Pruuni immutatud puitu saadakse puidu immutamisel Tanalith E lahusega, millele on lisatud  pruuni värvainet.

Immutaud puidu värvitoon ajajooksul muutub. Immutatud puitu võib värvida, kuid enne värvimist paeb puit olema piisavalt kuiv, algniiskusega alla 20%. Värvimiseks sobivad õlivärvid, alküüdvärvid, puidupeitsid ja õlid.

Puitaiale pakume juurde nelikanttorust aiaposte läbimõõduga 60×60×2 mm või 80×80×3 mm.

Postid on kuumtsingitud või kuumtsingitud ja pulbervärvitud.  Aiaposti otsa käib plastik postikork ilmastikumõjude vähendamiseks.

Postide vahe paigaldusel on keskmiselt 2,5 m.

Puitaeda on soovitav kord 3-4 aasta tagant üle vaadata ja  hooldada. Telli hooldus meie kogenud spetsialistidelt!

Puitaiad, küsi pakkumist:

Sulge menüü

Tere,
Juhul kui soovid meiega nõuannete saamise või müügipakkumise teemal suhelda, siis kliki all oleval nupul.